Puslapis kraunamas...
LR APLINKOS MINISTERIJA Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Panevėžio rajone vėl tikrinta automobilių išmetamųjų dujų kokybė

2016-08-17

        Panevėžio agentūros ir Valstybinės analitinės kontrolės skyriaus pareigūnai pasitelkę į pagalbą Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnus 2016-08-11 vykdė planinį automobilių išmetamųjų dujų kokybės matavimų patikrinimą.
        Matavimai buvo atliekami magistraliniame kelyje Panevėžys – Šiauliai ties Berčiūnų k. Panevėžio rajone. Sustabdytuose automobiliuose su benzininiais vidaus degimo varikliais buvo matuojamas anglies monoksido (CO) kiekis išmetamosiose dujose, o automobiliuose su dyzeliniais vidaus degimo varikliais buvo matuojama išmetamųjų dujų dūmingumo vertė.
       Patikrinimo metu buvo nustatyti 2 pažeidimai viršijant išmetamųjų dujų leistinas ribines vertes, abu pažeidimai nustatyti automobiliuose su dyzeliniais vidaus degimo varikliais. Dėl padarytų pažeidimų buvo surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai, skirtos administracinės nuobaudos.
        Nors vienam iš pažeidėjų automobiliui buvo neseniai sėkmingai atlikta techninė apžiūra, tačiau tai nepadėjo išvengti administracinės atsakomybės dėl automobilio išmetamųjų dujų dūmingumo viršijimo. Kaip vėliau paaiškėjo, pažeidėjas po techninės automobilio apžiūros pašalino iš automobilio išmetamųjų dujų sistemos katalizatorių, o tai galimai ir buvo pagrindinė išmetamųjų dujų normatyvų viršijimų priežastis.
        Aplinkosaugininkai primena, kad automobilių katalizatoriai gaminami ir montuojami į automobilių išmetamųjų dujų sistemas tam, kad mus apsaugotų nuo didelių anglies monoksido (CO), angliavandenilio (HC), azoto oksido (NOx), kiekių, išmetamų į aplinką, todėl siekiant apsaugoti aplinką, kurioje gyvename, nerekomenduojama jų pašalinti iš automobilio.

2016 08 17


Priedai: