Puslapis kraunamas...
LR APLINKOS MINISTERIJA Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Patikrintas Viržonų valstybinis botaninis draustinis

2016-07-01

       Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Panevėžio agentūros ir Krekenavos regioninio parko pareigūnai 2016 m. birželio 7 d. atliko Viržonų valstybinio botaninio draustinio esančio Krekenavos girininkijoje Panevėžio rajone planinį patikrinimą.
       Šis draustinis įsteigtas 1992 m. siekiant išsaugoti Viržonų pelkę su jame esančiomis augalų rūšimis, įrašytomis į Lietuvos Raudonąją knygą. Patikrinimo metu buvo apžiūrėta visa draustinio teritorija, kuri intensyviai apaugusi mišku  bei krūmais, o aplinkos melioracijos poveikis nulemia drėgmės trūkumą pelkėje. Buvo rasta keletas Lietuvos Raudonosios knygos augalų, kurie saugomi šiame draustinyje – Baltijinės gegūnės (Dactylorhiza longifolia). Taip pat patikrinimo metu buvo užfiksuotas pažeidimas – draustinio teritorijoje esančioje žvėrių viliojimo vietoje pašarai pilami tiesiogiai ant žemės. Nustatytas pažeidimą padaręs asmuo, pilietis A. L. kuriam buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, skirta administracinė nuobauda už medžioklės taisyklių pažeidimą.
       Tikimės, kad medžiotojai atsakingiau žiūrės į galiojančius medžioklės taisyklių reikalavimus ir ateityje tokių pažeidimų bus mažiau.

2016-06-30