Puslapis kraunamas...
LR APLINKOS MINISTERIJA Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Brakonieriui pareigūnų pergudrauti nepavyko

2016-06-29

         2016 m. birželio 28 dienos vakare gautas pranešimas iš nepakančių brakonieriams žvejų, kad Apaščios upėje pastebėti jau seniai aplinkosaugininkų akiratyje esantys asmenys, kurie ruošėsi plaukti į ežerą. Į  pranešimą buvo sureaguota nedelsiant.
         Jie elgėsi ypač atsargiai, upe paleidę plaukti vieną moterį, o vyrai nešdami polietileniniame pakete statomą tinklą pagal upę ėjo pėsčiomis, stebėdami situaciją. Tik įsitikinę, kad jų niekas nestebi, jie įlipo į valtį ir už Širvėnos ežere esančios salos pilietis V.M. statė statomą tinklą.
        Bet pažeidėjai visą laiką buvo stebimi Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnų, kuriems dar talkino neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai. Į vandenį buvo įleista motorinė valtis ir brakonierių valtis buvo perimta. Pažeidėjas paaiškinime teisinosi, kad jis tinklo nestatęs, bet tikrinęs pastatytą bučiuką. Bet „Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse“ numatyta, kad su bučiukais leidžiama gaudyti tiktai vėžius, o gaudant žuvį bus traktuojama kaip žvejyba draudžiamais žvejybos įrankiais. Iš pažeidėjo buvo paimta medinė valtis ir jam gresia administracinė bauda nuo 115 iki 289 eurų.
     
2016 -06-29


Priedai: