Puslapis kraunamas...
LR APLINKOS MINISTERIJA Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Išgelbėtas lietuviškos vasaros simbolis – Juodasis Čiurlys

2016-06-28

      Juodasis Čiurlys vasaros metu tik 3 mėnesius mūsų krašte gyvenantis paukštis, jų pasirodymas praneša apie atšilusius orus. Aukštai nardantys prie pat stogų čiurliai yra lengvai pastebimi, labai panašūs į kregždutes, tačiau šie tiek didesni. Miestuose čiurliai paprastai įsikuria ir peri namų palėpėse, sienų plyšiuose, pastogėse. Atskridę prie lizdavietės šie paukščiai neria tiesiai į jos vidų arba įsikimba, tvirtai laikydamiesi nagais. Deja šį kartą paukštis pakibo ne savo noru.
         Panevėžio agentūros pareigūnai 2016 m. birželio 27 d. gavo anoniminį pranešimą, kad ant Ateities g. 44, Panevėžyje esančio daugiabučio namo stogo įstrigęs ir negali išsilaisvinti paukštis. Panevėžio agentūros pareigūnai, pasitelkę į pagalbą gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnus, nedelsiant nuvyko į įvykio vietą. Išsikvietus minėto daugiabučio namo pirmininką ir užlipus ant stogo paaiškėjo, kad pastogėje valu suveržta koja kabo čiurlys. Paukštelis tuoj pat buvo nukeltas nuo stogo ir nuvežtas į Panevėžio gamtos mokyklą, kur padedant ten dirbantiems specialistams buvo išlaisvintas ir paleistas skristi į laisvę.
         Džiaugiamės, kad nepavėlavome ir išgelbėjome šį lietuviškos vasaros paukštelį, kuris ir taip palyginti neilgai džiugina mūsų padangę.


Priedai: