Puslapis kraunamas...
LR APLINKOS MINISTERIJA Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Pavojingų ir nepavojingų atliekų tvarkymas žemės ūkyje

2013-11-25

      Raguvos seniūnijos kultūros centro salėje Antrinių žaliavų ir atliekų surinkėjų, perdirbėjų asociacijos ir Raguvos seniūnijos darbuotojų iniciatyva ūkininkams buvo surengtas seminaras dėl pavojingų ir nepavojingų atliekų tvarkymo žemės ūkyje. Informaciją apie pavojingų atliekų tvarkymą žemės ūkyje pateikė Antrinių žaliavų ir atliekų surinkėjų — perdirbėjų asociacijos atstovė O. Miseckaitė. Ūkininkai pateikė problemas su kuriomis susiduria gamindami žemės ūkio produkciją. Aplinkos apsaugos agentūros atstovas A. Gailiušis informavo ūkininkus apie teisės aktų reikalavimus atliekų tvarkymo srityje, administracinę atsakomybę už padarytus pažeidimus, bei atsakė į pateiktus klausimus.
      Susitikimo metu buvo akcentuota, kad geriau tinkamai tvarkyti atliekas, nes už atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimų nevykdymą ATPK 51/3 str. numatyta:
•    Vieno kubinio metro ar mažesnio negu vienas kubinis metras nepavojingų atliekų kiekio laikinasis laikymas, surinkimas, vežimas ir (ar) apdorojimas (įskaitant atvejus, kai tai daro prekiautojas atliekomis ir tarpininkas) pažeidžiant atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimus, jeigu dėl to nepavojingomis atliekomis buvo užteršta aplinka, — užtraukia įspėjimą arba baudą piliečiams nuo vieno šimto iki dviejų šimtų litų ir baudą pareigūnams — nuo trijų šimtų iki šešių šimtų litų.Vieno kubinio metro ar mažesnio negu vienas kubinis metras pavojingų atliekų kiekio laikinasis laikymas, surinkimas, vežimas ir (ar) apdorojimas (įskaitant atvejus, kai tai daro prekiautojas atliekomis ir tarpininkas) pažeidžiant atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimus, jeigu dėl to pavojingomis atliekomis buvo užteršta aplinka, — užtraukia baudą piliečiams nuo trijų šimtų iki šešių šimtų litų ir pareigūnams — nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio litų.
•    Didesnio negu vienas kubinis metras nepavojingų atliekų kiekio laikinasis laikymas, surinkimas, vežimas ir (ar) apdorojimas (įskaitant atvejus, kai tai daro prekiautojas atliekomis ir tarpininkas) pažeidžiant atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimus, jeigu dėl to nepavojingomis atliekomis buvo užteršta aplinka, — užtraukia baudą nuo šešių šimtų iki keturių tūkstančių litų.
•    Didesnio negu vienas kubinis metras pavojingų atliekų kiekio laikinasis laikymas, surinkimas, vežimas ir (ar) apdorojimas (įskaitant atvejus, kai tai daro prekiautojas atliekomis ir tarpininkas) pažeidžiant atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimus, jeigu dėl to pavojingomis atliekomis buvo užteršta aplinka, — užtraukia baudą nuo trijų tūkstančių iki šešių tūkstančių litų.
•    Didesnio negu penki kubiniai metrai nepavojingų atliekų kiekio laikinasis laikymas, surinkimas, vežimas ir (ar) apdorojimas (įskaitant atvejus, kai tai daro prekiautojas atliekomis ir tarpininkas) pažeidžiant atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimus, jeigu dėl to nepavojingomis atliekomis buvo užteršta aplinka, — užtraukia baudą nuo penkių tūkstančių iki dešimties tūkstančių litų.
•    Didesnio negu penki kubiniai metrai pavojingų atliekų kiekio laikinasis laikymas, surinkimas, vežimas ir (ar) apdorojimas (įskaitant atvejus, kai tai daro prekiautojas atliekomis ir tarpininkas) pažeidžiant atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimus, jeigu dėl to pavojingomis atliekomis buvo užteršta aplinka, — užtraukia baudą nuo septynių tūkstančių iki keturiolikos tūkstančių litų.
•    Atlygintinas ar neatlygintinas atliekų perdavimas asmenims, neturintiems teisės surinkti, vežti ir (ar) apdoroti atliekas (įskaitant atvejus, kai tai daro prekiautojas atliekomis ir tarpininkas), — užtraukia baudą piliečiams nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio litų ir pareigūnams – nuo vieno tūkstančio iki trijų tūkstančių litų.
•    Atliekų surinkimas, vežimas ir (ar) apdorojimas (įskaitant atvejus, kai tai daro prekiautojas atliekomis ir tarpininkas) neturint teisės užsiimti tokia veikla — užtraukia baudą nuo vieno tūkstančio iki trijų tūkstančių litų.
•    Pavojingų atliekų maišymas, įskaitant skiedimą, nesilaikant nustatytų reikalavimų — užtraukia baudą piliečiams nuo trijų šimtų litų iki aštuonių šimtų litų ir pareigūnams nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų litų.

2013-11-25


Priedai: